A może nad morze? Z książką 3. Podajemy nowe szczegóły spotkania

A może nad morze? Z książką 3

Już wkrótce po raz trzeci będzie miało miejsce spotkanie blogerów piszących o książkach i komentatorów tych blogów. W tym roku wyjątkowo licznie wezmą w nim udział również autorki i autorzy książek. Swoje przyjście zapowiedzieli między innymi: Piotr Sender, Joanna Marat, Magdalena Zimniak, Małgorzata Warda, Anna Klejzerowicz, Agnieszka Szczepańska, Emma Popik, Barbara Piórkowska, Anna Sakowicz i Ewa Formella w podwójnej roli, jako blogerki i autorki oraz Alek Rogoziński i Karol Kłos.

Tradycyjnie rozmowy o książkach i blogach odbędą się w Sopocie. Patronat nad wydarzeniem sprawuje, jak co roku, Literacki Sopot.

Literacki Sopot

Spotykamy się w sobotę 11 lipca 2015 roku o godzinie 14.00. W miejscu najpiękniejszym z możliwych, na sopockiej plaży w Zatoce Sztuki. Tym razem jednak usiądziemy w sali morskiej z tarasem, czyli będziemy spoglądać na Bałtyk lekko z góry. W związku z tym mamy w tym roku dużo więcej miejsc, ale niestety i tak byłyśmy zmuszone zamknąć tegoroczną listę zgłoszeń przed zaplanowanym wcześniej terminem.

Zatoka Sztuki

Zapewniamy jak zwykle piękny widok, piasek w butach, szum i zapach morza oraz dzięki znanym i lubianym wydawnictwom sporo książkowych niespodzianek. Tradycyjnie, od samego początku wspiera nas Literacki Egmont, ale dołączyło w tym roku wielu nowych sponsorów. Bardzo się cieszymy, że wiele wydawnictw przyłączyło się do naszej akcji „Zróbmy coś pożytecznego” i hojnie obdarują hospicjum książkami. Wszystkim serdecznie dziękujemy już teraz!

Do Sopotu zabieramy ze sobą dobry humor i dowolną liczbę książek na wymianę.

Powdychamy jod (bezpłatnie), skosztujemy pyszności z Zatokowej kuchni (na koszt własny, ale z rabatem), napiszemy trzecią część naszej spotkaniowej powieści i zintegrujemy się przy pomocy quizu o książkach. Będzie to wspaniała okazja, żeby poznać osobiście tych, którzy pojawią się po raz pierwszy oraz spotkać weteranów imprezy.

UWAGA! UWAGA! W tym roku dodatkowo przygotowujemy akcję „Zróbmy coś pożytecznego”. Prosimy każdego z uczestników o przyniesienie ze sobą oprócz książek na wymianę także jednej książki dla dzieci. Jeżeli nie macie jeszcze odpowiedniej książki dla małych czytelników, przeczytajcie tekst napisany przez pracującą w hospicjum psycholog Joannę Bożek. Dowiecie się z niego o biblioterapii, czyli że książki można nie tylko czytać, ale także czuć. Wszystkie zebrane w ten sposób upominki trafią do Bursztynowej Przystani, pierwszego na Pomorzu hospicjum dla dzieci znajdującego się w Gdyni. To będzie nasza mała cegiełka włożona w rozwój biblioterapii w tym miejscu.

Bursztynowa Przystań

Do zobaczenia!

Bookfa i Beata oraz Aleksandra i Dominika

—————

9 Komentarze

  1. Jeśli chodzi o mnie, to jak w wojsku zakreślam już w kalendarzu okienka do naszego spotkania. Boszszszsz jak ja się cieszę, że Was znowu zobaczę :)

  2. ja na telefonie mam odliczanie włączone i po prostu mordka mi się śmieje jak widzę pojedynczą cyferkę odmierzająca dni do urlopu!:)

  3. I przegapiłam:( Chociaż w tym czasie byłam poza 3miastem. może następnym razem się uda. Czy planowane jest za rok czy wcześniej?